
Riječ je o prvom slučaju ranjavanja od petardi u Splitsko- dalmatinskoj županiji ove godine, saznaje se u policiji.
Prema prvim informacijama, dječak je teško povrijeđen u poslijepodnevnim satima na području Splita kada je zbog korištenja pirotehnike zadobio povredu ruke odnosno dva prsta te je zadržan na liječenju u KBC-u Split.
Nezvanično se saznaje da je operacija u toku i da liječnici pokušavaju dječaku spasiti prste od amputacije.
"To je ove godine u Splitsko- dalmatinskoj županiji prvi događaj u kojem je teško povrijeđeno dijete od pirotehnike. Zato još jednom molimo sve građane, a prije svega roditelje, da odgovornim ponašanjem prema svojoj djeci pridonesu da ovo bude jedini takav događaj", naglasili su iz splitske policiji.
Ponovo su pozvali roditelje da djeci mlađoj od 14 godina ne kupuju pirotehniku, da vode brigu o sigurnosti djece i pobrinu se da djeca ne koriste pirotehnička sredstva jer ista mogu trajno narušiti zdravlje djece. Poručili su i da razgovaraju s djecom i ukažu im na moguće štetne posljedice, te da svojim primjerom djeci pokažu kako se blagdani mogu proslaviti i bez pirotehnike.
Na kraju svima su poručili da se suzdrže od upotrebe pirotehničkih sredstava, jer su opasna za odrasle, a posebno za djecu, prenosi Hina.
(Vijesti.ba)