27.06.2026 / 15:56 Svijet - Naim Qassem

Vođa Hezbolaha: Odbacujemo sporazum između Izraela i Libana

Vođa Hezbolaha: Odbacujemo sporazum između Izraela i Libana
Foto: Arhiv
Naim Qassem, vođa Hezbolaha, rekao je da ta grupa odbacuje okvirni sporazum postignut između Izraela i Libana u Washingtonu, poručivši da bi ga trebao zamijeniti iransko-američki memorandum o razumijevanju.

"Okvirni sporazum u Washingtonu ponižavajući je i sramotan te predstavlja predaju suvereniteta", rekao je Qassem.

"Taj je sporazum ništavan i moraju se provesti odredbe iransko-američkog memoranduma o razumijevanju", dodao je.

Qassem je osudio i prijedloge da se izraelsko povlačenje iz južnog Libana poveže s razoružanjem Hezbolaha.

"Povezivanje izraelskog povlačenja s razoružanjem otpora u cijelom Libanu vrlo je opasan prijedlog koji prelazi sve crvene linije", rekao je.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba.

Izdvajamo