Zatvorski čuvar KPZ-a Mostar osuđen na dvije godine zatvora
Crna hronika

Zatvorski čuvar KPZ-a Mostar osuđen na dvije godine zatvora

Kantonalno tužilaštvo ZHK u Širokom Brijegu je dokazalo krivicu optuženiku Iliji Milićeviću iz Širokog Brijega, zatvorskom čuvaru KPZ-a Mostar, zbog kaznenih djela neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga i nedopuštenog držanja oružja ili eksplozivnih tvari, izvijestilo je tužilaštvo.

 

Vučić i Macron posjetili Galeriju Matice srpske
Regija

Vučić i Macron posjetili Galeriju Matice srpske

Francuski predsjednik Emmanuel Macron drugog dana posjeta Srbiji obišao je Galeriju Matice srpske u Novom Sadu gdje je u društvu srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića razgledao kolekciju srpske nacionalne umjetnosti od 18. do 20. stoljeća.

Lendo odgovorio Bradari: Samo BH Gas može graditi Južnu interkonekciju
BiH

Lendo odgovorio Bradari: Samo BH Gas može graditi Južnu interkonekciju

Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Refik Lendo reagovao je na izjavu predsjednice Federacije Lidije Bradare kojom ona, kako ističe, pokušava osporiti stvarnu i teritorijalnu nadležnost 'BH Gasa' da na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine bude nosilac projekta izgradnje i upravnika Južne gasne interkonekcije.