"BiH je zauzela evropsku perspektivu iz koje nikada ne smije izaći sve dok ne ostvarimo cilj da sjedimo za istim stolom i glasamo ravnopravno sa najjačim državama u Evropi", započeo je svoje obraćanje na zajedničkoj konferenciji za medije stranaka Trojke ministar saobraćaja i komunikacija Bosne i Hercegovine, ujedno i lider Naše stranke, Edin Forto.
Predsjednik Naroda i pravde i šef diplomatije Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković obratio se javnosti na konferenciji za medije Trojke povodom historijskog pomaka na putu EU integracija.
Predsjednici Trojke u Sarajevu su se obratili javnosti na zajedničkoj press konferenciji.
Židovski tinejdžer napao je palestinskog vozača autobusa u ultraortodoksnom naselju Modiin Illit kasno u nedjelju, pokazuje video sa mjesta događaja.
Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio je danas u Sarajevu, nakon sastanka s ministricom evropskih poslova Švedske Jessikom Roswall, da je BiH od dobijanja kandidatskog statusa do otvaranja pregovora prošla najkraći put od svih zemalja i da smo šampioni tih procesa.
U znak međuvjerske solidarnosti, preko 100 ljudi prisustvovalo je Kongregaciji B’nai Tzedek u predgrađu Washingtona DC-a u četvrtak na Međuvjerskom iftaru koji su organizovali Američko muslimansko i multivjersko vijeće za osnaživanje žena (AMMWEC), u partnerstvu s Pokretom za borbu protiv antisemitizma (CAM).
Jutarnji i poslijepodnevni sati u glavnom gradu Bosne i Hercegovine postali su prava noćna mora za vozače zbog saobraćajnih gužvi.
Prvi svjetski zabavni park inspirisan svijetom poznate japanske mange i animirane serije Dragon Ball (Zmajeva Kugla) bit će izgrađen u Saudijskoj Arabiji, najavio je promotor ovog kolosalnog projekta.
Zombi igra Undawn navodno nije uspjela pokriti potrošeni budžet koji je iznosio više od 140 miliona američkih dolara.