Politika
Dodik ima razloga za strah: Rat u ruskom dvorištu dovodi ga u najteži položaj
Gore od Putina mogli bi proći samo njegovi vjerni saveznici, a Milorad Dodik to jasno jeste
Gore od Putina mogli bi proći samo njegovi vjerni saveznici, a Milorad Dodik to jasno jeste
Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je u subotu zakon kojim se dozvoljava pritvor do 30 dana za osobe koje krše vanredno stanje
U Pekingu su treći dan zaredom zabilježene visoke temperature vazduha od 40 stepeni Celzijusovih.
Ronilački klub "Neretva" organizirao je tradicionalnu ekološku akciju čišćenja korita i obala rijeka Neretve pod nazivom "Most" koja je okupila ronilačke klubove iz BiH i regije te brojne aktiviste i volontere.
Oko 1.600 osoba prijavljeno je za ovogodišnji "Marš mira", trodnevno pješačenje u okviru obilježavanja godišnjice genocida u Srebrenici, a koji simbolizuje čuvanje sjećanja i sprečavanje negiranja onoga što se u ljeto 1995. godine dogodilo u Srebrenici i okolini.
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović stiže u Tomislavgrad.
Tijela dječaka i djevojčice, koji su juče nestali u ataru sela Resinac, izvučena su iz vode, nakon što je ispumpavanjem vode smanjen njen nivo javlja RTS.
Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović potvrdio je da će učestvovati na julskom samitu NATO-a u Vilnjusu da bi pokazao solidarnost, iako se njegova zemlja i ne pita o odlukama koje će tamo biti donesene dok očekuje tek odluku o produženju mandata generalnog sekretara Alijanse Jensa Stoltenberga.
Plato kod džamije u Karauli kod Travnika jutros je bio ispunjen konjanicima koji su prema tradiciji staroj više od 500 godina, krenuli put prema Donjem Vakufu i Pruscu, kako bi učestvovali u još jednoj manifestaciji Ajvatovice.
Zbog održavanja vjerskih manifestacija „Dani Ajvatovice“ i „Sveti Ivo“, danas i sutra zabranjen je prevoz eksplozivnih materija na području Srednjobosanskog kantona.
U Bosni i Hercegovini danas se očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom uglavnom prije podne.
Odnosi Srbije i Hrvatske iznimno su važni s obzirom na značaj dvije zemlje u ovom dijelu Europe, a Srbija prepoznaje prostor i potrebu za unaprjeđenjem sveukupnih odnosa, uz uzajamno uvažavanje, razumijevanje i sagledavanje zajedničkih potreba i interesa, ocijenila je u petak srbijanska premijerka Ana Brnabić.
Hrvatski premijer Andrej Plenković prvi put u mandatu otišao je u posjetu Srbiji, jedinoj susjednoj zemlji koju kao predsjednik Vlade nije posjetio.
Državljanka Bosne i Hercegovine Ivana A. označena je kao direktni izvršilac milionske pljačke, u kojoj je 12. aprila ove godine iz filijale "Lovćen banke" u Herceg Novom, koristeći falsifikovana dokumenta klijentkinje Lovćen banke, sa njenog računa podigla 1,3 miliona eura.
Nakon perioda visokih temperatura u posljednjih nekoliko dana, u poslijepodnevnim satima je u pojedinim krajevima BiH došlo do nevremena.