KORONAVIRUS
Drugi dan zaredom nema novozaraženih u HNK
U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB-a na koronavirus testirana su 194 uzorka, a u Hercegovačko-neretvanskom kantonu (HNK) drugi dan za redom nije bilo pozitivnih.
U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB-a na koronavirus testirana su 194 uzorka, a u Hercegovačko-neretvanskom kantonu (HNK) drugi dan za redom nije bilo pozitivnih.
Veći broj mlađih muškaraca nego što je očekivano imao je upalu srčanog mišića nakon druge doze mRNA cjepiva protiv covida-19 tvrtki Pfizer/BioNTech i Moderna, pokazali su podaci objavljeni u četvrtak iz dva sustava koja prate sigurnost cjepiva.
Ekipa Sarajeva danas je u Trening centru u Butmiru započela pripreme za novu sezonu.
Dodik je samo eksponent politike koja se još uvijek žilavo održava u Beogradu, centralni čovjek je Vučić. On sigurno osjeća određenu opasnost od narednog visokog predstavnika. Čović konačno mora shvatiti da njegov prijedlog izbornog zakona neće biti prihvaćen.
Ponovo naglašavamo da Vlada Federacije BiH, kao ni Zavod za javno zdravstvo FBiH, nisu prekinuli proces nabavke vakcina Sputnik V.
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su započeli s pretresima osoba, stambenih i poslovnih objekata i pokretnih stvari koje koriste osumnjičene osobe na 11 lokacija na širem području grada Tuzle, općina Lukavac, Pelagićevo, Šamac, Zavidovići, Prnjavor i Ilidža, u okviru akcije kodnog naziva "Skuter III".