Obilježena 27. godišnjica pogibije osam policajaca na Treskavici
BiH

Obilježena 27. godišnjica pogibije osam policajaca na Treskavici

U okviru manifestacije ''Tarčinske jeseni'', danas je prigodno obilježena 27. godišnjica pogibije osam pripadnika policije na brdu Hum – Treskavica. Tog 11. oktobra 1995. godine, na Treskavici su poginuli: Selim Tufo, Atif Tufo, Amir Agić, Erik Tiro, Edin Hajro, Rusmir Nikšić, Šaban Muhibić i Šemsudin Čilaš.

Predstavnici NATO-a u posjeti Ministarstvu odbrane BiH
BiH

Predstavnici NATO-a u posjeti Ministarstvu odbrane BiH

Predstavnici NATO-ovog tima za izgradnju obrambenih kapaciteta danas su posjetili Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine te na stručnom nivou razgovarali o mogućim modalitetima praktične realizacije NATO-ove incijative za izgradnju obrambenih kapaciteta (DCB) vojno-sigurnosnih institucija BiH.

Građani oprez: Pojava zmija u naseljima Ciglane i Koševo
BiH

Građani oprez: Pojava zmija u naseljima Ciglane i Koševo

Nakon poziva stanovnika sarajevskih naselja Ciglane i Koševo zbog pojave zmija, iako to nije u nadležnosti jedinica lokalne samouprave, danas su predstavnici Službe za civilnu zaštitu Općine Centar i Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo obišli navedena naselja kako bi se definisali koraci za postupanje ali i ustanovilo da li postoji opasnost po stanovništvo.

Najmanje 28 žrtava uragana u centralnoj Americi
Svijet

Najmanje 28 žrtava uragana u centralnoj Americi

Najmanje 28 ljudi poginulo je u udarima uragana Hulija u centralnoj Americi, a najviše u El Salvadoru i Gvatemali, potvrdile su tamošnje vlasti, dok oluja koja gubi na snazi i dalje donosi jaku kišu u tim dijelovima američkog kontinenta.