ViK otklanja kvar na glavnom transportnom cjevovodu
BiH

ViK otklanja kvar na glavnom transportnom cjevovodu

Sinoć je došlo do kvara na glavnom transportnom cjevovodu DN 700 mm u ulici Bulevar Meše Selimovića, između pumpnih stanica Bačevo i Alipašin most, saopćila je Služba za protokol i press Kantona Sarajevo, pozivajući se na obavijest Kantonalnog javnog komunalnog preduzeća “Vodovod i kanalizacija“ (ViK) Sarajevo.

Nova era institucionalizacije islamofobije
Svijet

Nova era institucionalizacije islamofobije

Evropski izvještaj o islamofobiji 2020 (European Islamophobia Report 2020) objavljen je 29. decembra ove godine na web panelu pod nazivom „Islamofobija i napad na građanske slobode u Evropi“, a jedan od zakjučaka je da se s 2020. godinom ušlo u novu eru institucionalizacije islamofobije, saopćila je MINA.

Turistička zajednica KS podrškom sportu jača brend Visit Sarajevo
BiH

Turistička zajednica KS podrškom sportu jača brend Visit Sarajevo

Turistička zajednica Kantona Sarajevo kroz javni poziv “Promocija brenda Visit Sarajevo kroz sport“ podržala je realizaciju sportskih projekata, takmičenja, lične sportske angažmane i sportske outdoor aktivnosti koje će se desiti tokom 2022. godine, a u cilju povezivanja turizma i sporta.

U KS 164 novozaražene osobe, preminule tri
KORONAVIRUS

U KS 164 novozaražene osobe, preminule tri

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo KS, proteklog dana u Kantonu Sarajevo potvrđena su 164 nova slučaja zaraze koronavirusom, nakon što je laboratorijski testirano 1.189 uzoraka. U istom periodu, od Covid-19 infekcije oporavilo se 108 osoba.