Zapečaćen restoran 'Bosna' na Ilidži, vlasniku novčana kazna od 5.200 KM
BiH

Zapečaćen restoran 'Bosna' na Ilidži, vlasniku novčana kazna od 5.200 KM

Inspektori Porezne uprave Federacije BiH - Kantonalnog poreznog ureda Sarajevo  u subotu su u večernjim satima, u saradnji s inspektorima Uprave za inspekcijske poslove Kantona Sarajevo uz asistenciju policije MUPKS, izvršili  inspekcijski nadzor zakonitosti poslovanja poreznog obveznika UR Gostionica sa pružanjem usluga smještaja "Bosna" na Ilidži,  svako iz okvira svoje nadležnosti.

Radovi na asfaltiranju u tunelu Crnaja
BiH

Radovi na asfaltiranju u tunelu Crnaja

Na dionici Konjic-Jablanica u toku su radovi u tunelu Crnaja gdje se saobraća naizmjenično, jednom trakom, uz regulaciju semaforima. Za danas su najavljeni radovi na asfaltiranju u tunelu, zbog čega će se povremeno obustavljati saobraćaj teretnih vozila. U noćnim satima (23-4.30 sati) na toj dionici saobraćaj se obustavlja.

Oprez zbog magle i odrona
BiH

Oprez zbog magle i odrona

Magla u jutarnjim satima smanjuje vidljivost u kotlinama i uz riječne tokove, a izdvajaju se dionice uz rijeke Savu, Bosnu, Vrbas, Drinu, Lašvu i Spreču, kao i šire područje Mostara,Čapljine,  Bijeljine, Banja Luke i Sanskog Mosta.

Danas ponovljeni izbori u Srebrenici i Doboju
Politika

Danas ponovljeni izbori u Srebrenici i Doboju

Ponovljeni izbori u Srebrenici i Doboju bit će održani danas, a organizirani su nakon što je Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine utvrdila veliki broj povreda pravila izbornog procesa i nemogućnosti ostvarivanja izbornog prava.