Milatović traži da Zagreb i Podgorica razgovaraju o crnogorskim žrtvama u Lori
Regija

Milatović traži da Zagreb i Podgorica razgovaraju o crnogorskim žrtvama u Lori

Crnogorski predsjednik Jakov Milatović priopćio je u četvrtak da zločini u Lori nad crnogorskim vojnicima trebaju biti istraženi i procesuirani, uoči posjeta šefa hrvatske diplomacije Gordana Grlića Radmana Podgorici, koji je ranije ove godine rekao da nikad nije postojao logor Lora i da taj narativ "cilja na izjednačavanje agresora i žrtve".

Kongres u Sarajevu o budućnosti transporta: Bez strateškog plana nema modernih željeznica
BiH

Kongres u Sarajevu o budućnosti transporta: Bez strateškog plana nema modernih željeznica

Udruženje konsultanata inženjera Bosne i Hercegovine organiziralo je u Sarajevu 14. Kongres o transportnoj infrastrukturi i transportu – željeznice, stručni skup koji je okupio istraživače, operatere, upravitelje infrastrukture, predstavnike institucija i proizvođače opreme s ciljem razmjene znanja i iskustava za održivi razvoj željezničkog sektora u BiH, regiji i šire.

Nakon 15 godina Sarajevska filharmonija ponovo u Tuzli
Kultura

Nakon 15 godina Sarajevska filharmonija ponovo u Tuzli

U Bosanskom kulturnom centru Tuzlanskog kantona danas je predstavljen program petog izdanja Guitar Fest Tuzla, koji će biti održan od 9. do 12. oktobra na više lokacija u gradu. Publiku očekuju četiri koncerta, međunarodno takmičenje, više od stotinu majstorskih radionica i predavanja, te nastupi više od 70 svjetski priznatih gitarista i muzičara.