Film "Mank" u produkciji Netflixa, pod redateljskom palicom Davida Finchera, nominiran je u ponedjeljak za nagradu Oscar u čak 10 kategorija, uključujući i za najbolji film.
Predstavnici zdravstvenih institucija Kanton Sarajevo, danas su zastipnicima Skupštine KS prezentirali informaciju o trenutnoj epidemiološkoj situaciji izazvanoj koronavirusom, kao i mjerama koje su poduzeli.
JU Dom zdravlja KS u okviru Odjela za organizaciju i poboljšanje kvaliteta i sigurnosti uvela je novi Call centar za žalbe i pohvale korisnika zdravstvenih usluga koji se odnose na COVID-19.
COVID ambulantama JU Dom zdravlja KS danas je uručena donacija od 500 pakovanja antibiotika Ceftriakson (Ceftriaxone).
Policija u Mjanmaru ponovo je 7. marta ispaljivala suzavac i šok bombe na demonstrante okupljene u znak protesta zbog vojnog puča u velikom broju gradova u zemlji.
Covid pozivni centar, koji će oboljelim od koronavirusa omogućiti direktan kontakt s ljekarima, počeo je s radom danas u sklopu Doma zdravlja Centar u Sarajevu.
Paragliding Ljubuški postao je poznat u cijelom svijetu, a 'Ljubuška kula' uz 'Slovenske startove' ušla je u top četiri paraglajderske destinacije na Balkanu.
Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto danas je na konferenciji za medije rekao da se Vlada KS trenutno bori da zdravstveni sistem ostane "na nogama", kako bi zaštitili građane.
Nakon atraktivnih utakmica koje su odigrane krajem februara i početkom marta, samo na Moja TV i Moja webTV možete pratiti nastavak proljetnog dijela nogometne sezone BiH koji je počeo 27. februara. U narednom periodu korisnici će moći uživati u još 26 utakmica do kraja ove sezone, odnosno dvije utakmice po takmičarskom kolu.
Zbirka priča za djecu "Najjača riječ" Lidije Pavlović-Grgić objavljena je nedavno u izdanju IK "Planjax" iz Tešnja, a uz potporu Fondacije za izdavaštvo.
Narodno pozorište je imalo sreću ili nesreću, prije nesreću, da proživi razne traume, razne kataklizme. Prisjetimo se Drugog svijetskog rata.