Dugoročna prognoza za Europu: Čeka nas vruće ljeto!
BiH

Dugoročna prognoza za Europu: Čeka nas vruće ljeto!

Poznati meterološki servis AccuWeather objavio je dugoročnu vremensku prognozu za ovo ljeto u Europi, a očekuje se da će u jugoistočnom dijelu i na Balkanu temperature biti iznad normalne. Mnogi se širom Europe raduju toplijem vremenu koje ljeto često donosi, a možda čak i planiraju odmore jer se ublažavaju ograničenja koja je izazvala pandemije.

Gazi prijeti kopnena ofanziva, Izrael nastavlja udare
Svijet

Gazi prijeti kopnena ofanziva, Izrael nastavlja udare

Izraelsko bombardiranje Pojasa Gaze nastavljeno je u petak sa zračnim udarima i artiljerijskim salvama uprkos međunarodnim pozivima na mir. Izraelska vojska je ubrzala okupljanje vojnika i tenkova blizu granice sa palestinskom teritorijom koju drži pod opsadom.

Hrvatska i Srbija se ponašaju prema BiH kao prema svojoj koloniji
BiH

Hrvatska i Srbija se ponašaju prema BiH kao prema svojoj koloniji

Da li će se Bosna i Hercegovina kretati prema putu reformi ili ka još većoj unutrašnjoj destabilizaciji te kako bi na to mogli utjecati međunarodni akteri ali i susjedne zemlje pitanja su na koja su pokušali odgovoriti profesori, novinari te bivše diplomate iz regije.

Mesić: Plenković i Milanović su kao dva jarca na brvnu
Regija

Mesić: Plenković i Milanović su kao dva jarca na brvnu

Bivši predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić je u Puli podržao kandidaturu Borisa Miletića za istarskog župana te Elene Puh Belci za gradonačelnicu Pule, ocijenivši da je Istra "uvijek prednjačila u civilizacijskom smislu, a otkad se Hrvatska osamostalila, još i više".