Fudbal
Određen domaćin finala Lige prvaka 2027. godine
Wanda Metropolitano, stadion madridskog Atletica, biće domaćin finala Lige prvaka 2027. godine, saopštila je UEFA.
Wanda Metropolitano, stadion madridskog Atletica, biće domaćin finala Lige prvaka 2027. godine, saopštila je UEFA.
Direktor Centra za zaštitu i pomoć tražiocima azila u Srbiji Radoš Đurović izjavio je da je u posljednja dva mjeseca, a posebno u augustu, primjetan porast ilegalnih ulazaka migranata u tu zemlju, posebno na sjeveru zemlje duž granica s Mađarskom i Hrvatskom, gdje se zadržava najmanje 1000 ljudi.
Menadžer engleskog nogometnog premierligaša Tottenhama Danac Thomas Frank (51) predložio je uvođenje "time outa" za vrijeme utakmica.
Evropsko prvenstvo u košarci došlo je do svoje same završnice, a danas su na programu polufinalne utakmice koje garantuju spektakl.
Vijeće sigurnosti Ujedinjenih nacija sastaće se danas, kako bi predstavnici država članica razgovarali o upadima ruskih dronova u poljski vazdušni prostor, koje je poljski predsjednik Karol Navrocki opisao kao pokušaj Rusije da testira odgovor Varšave i NATO-a.
Odjel za javnu sigurnost američke savezne države Utah objavio je snimak osumnjičenog za ubistvo jednog od najpoznatijih američkih desničarskih aktivista, Charlieja Kirka.
Francuski predsjednik Emmanuel Macron je u četvrtak najavio da će Francuska poslati tri borbena aviona kako bi "pomogla u zaštiti poljskog zračnog prostora", nakon što je Varšava optužila Rusiju za napad bespilotnim letjelicama na njenu teritoriju.
U Sarajevu je danas održan Forum “Kafa i čaj” na temu “Historijsko sjećanje na zajedničku borbu Kine i BiH protiv fašizma”, povodom 80. godišnjice pobjede kineskog naroda u otporu japanskoj agresiji i u Svjetskom antifašističkom ratu.
Švedska vlada je u četvrtak objavila paket vojne pomoći Ukrajini u iznosu od 8,6 milijardi dolara za 2026. i 2027. godinu, dok Kijev traži dodatnu podršku od svojih saveznika u borbi protiv ruske invazije.
Dženaza-namaz za šest osoba ubijenih u izraelskom napadu na glavni grad Katara, započela je u četvrtak u džamiji u Dohi, uz stroge sigurnosne mjere, dok je vladar Zaljevske zemlje prisustvovao ceremoniji sa ostalim ožalošćenima.