12.11.2020 / 08:08 KORONAVIRUS - Koronavirus

Argentinski predsjednik i ministri u preventivnoj samoizolaciji

Argentinski predsjednik i ministri u preventivnoj samoizolaciji
Foto: Agencije - Vijesti.ba

Predsjednik Argentine Alberto Fernández i nekoliko njegovih ministara započeli su preventivnu izolaciju nakon bliskog kontkta sa zaraženim dužnosnikom, priopćila je vlada kasno u srijedu.

Fernández je bio negativan na covid-19, ali bez obzira na to ostat će izoliran, navodi se u priopćenju. 
Njegovi ministri vanjskih i unutarnjih poslova, kao i ministrica žena, spolova i raznolikosti još uvijek čekaju rezultate svojih testova.

Predsjednik i ministri sastali su se s tajnikom za strateška pitanja predsjedništva Gustavom Bélizom, koji je ranije danas bio pozitivan na covid-19, navodi se u priopćenju.

Argentina je među zemljama koje su najviše pogođene covidom-19. Zabilježila je 1,27 milijuna slučajeva bolesti i 34.531 smrtnih slučajeva.

Dnevna stopa zaraze u zemlji počela je usporavati posljednjih tjedana, što ukazuje na to da je kriza možda prošla svoj vrhunac.




(Vijesti.ba / Hina)

 

Izdvajamo