13.03.2021 / 17:01 KORONAVIRUS - Covid-19

U Tunisu počela vakcinacija protiv COVID-19

U Tunisu počela vakcinacija protiv COVID-19
Foto: Ilustracija / Vijesti.ba
U Tunisu je počela masovna vakcinacija protiv zaraze novim koronavirusom.

Prve doze ruske vakcine Sputnik V primili su zdravstveni radnici. Vakcinacija je počela u privremenoj bolnici unutar sportskog kompleksa Al-Menzah u Tunisu, javlja Anadolija.

Prioritet prilikom vakcinacije bit će zdravstveni radnici, pripadnici snaga sigurnosti, osobe starije od 65 godina i osobe s hroničnim zdravstvenim problemima.

Prvi kontigent vakcina iz Rusije stigao je u srijedu.

Prvu dozu vakcine primila je 54-godišnja medicinska sestra Mehraziye al-Hammami, koja je kazala kako vjeruje izboru Ministarstva zdravstva Tunisa kada su u pitanju vakcine.

U narednih nekoliko sedmica očekuje se dolazak nekoliko stotina hiljada doza ruskih i kineskih vakcina, kao i vakcina Pfizer i AstraZeneca.

Podaci Ministarstva zdravstva pokazuju kako je u Tunisu koronavirusom do sada zaraženo 240.617 osoba, a od posljedica je umrlo njih 8.329. Oporavile su se 206.863 osobe.

(Vijesti.ba / FENA)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo