16.03.2021 / 11:40 KORONAVIRUS - Koronavirus

U HNK 184 novozaraženih, preminule dvije osobe

U HNK 184 novozaraženih, preminule dvije osobe
Foto: FENA - Vijesti.ba

U Klinici za infektivne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar u protekla 24 sata od posljedica infekcije koronavirusom preminuo je muškarac iz Gruda rođen 1945. godine i muškarac iz Čapljine rođen 1947. godine.

U istom razdoblju hospitalizirano je 14, a otpuštena su dva pacijenata, pa se trenutno na bolničkom liječenju nalazi 91 osoba, od kojih je sedam na invazivnoj i jedan na neinvazivnoj mehaničkoj ventilaciji, priopćio je Krizni stožer Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNK.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB-a Mostar testirano je 817 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu pozitivnih je 184, i to: 76 iz Mostara, 44 iz Konjica, 13 iz Stoca, 13 iz Čapljine, 7 iz Ravnog, 3 iz Prozor-Rame, 16 iz Čitluka, 3 iz Neuma i 9 iz Jablanice.

Kantonalni i općinski sanitarni inspektori izdali su jučer 187 rješenja o samoizoliranju i izoliranju, a na snazi je 1.350 rješenja. Ukupno je izdano 26.671 rješenje.



(Vijesti.ba / FENA)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo