29.07.2022 / 19:16 KORONAVIRUS - Covid-19

U Srbiji preminulo još 14 pacijenata, zaražene 5.982 osobe

U Srbiji preminulo još 14 pacijenata, zaražene 5.982 osobe
Foto: Vijesti.ba

U Srbiji su u posljednja 24 sata od testiranog 15.991 uzorka registrirana 5.982 nova slučaja zaraze koronavirusom, a od posljedica navedenog virusa preminulo je 14 osoba.

Na bolničkom liječenju je 551 pacijent, od kojih je 21 na respiratoru. Zbog pogoršanja epidemiološke situacije covid ambulante u mnogim gradovima produžile su radno vrijeme i rade do 22 sata, prenosi Radiotelevizija Srbije.

U covid bolnici u Batajnici smještena su 203 pacijenta od kojih je njih sedam priključeno na respirator, kaže direktorica te bolnice Tatjana Adžić i dodaje da se u narednim danima očekuje porast broja novooboljelih, a samim tim i hospitaliziranih.

To je sedam puta više pacijenata u odnosu na 28. 6. - tada je u ovoj bolnici bilo 29 pacijenata, a jedan je bio intubiran.

(Vijesti.ba / FENA)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo