
U toku napetosti u odnosima između Kosova i Srbije, predsjednik Kosova Albin Kurti odgovarao je na pitanja medija, naglasivši kako se zalaže za dobre odnose, ali bazirane na reciprocitetu.
“Najprije, ne postoje na Kosovu srpske opštine, nema niti albanskih niti srpskih opština. Ima opština sa većinski albanskim stanovništvom, ima i onih kojih su sa većinski srpskim stanovništvom. Ali, one nisu srpske, one pripadaju građanima. Nema opštine po nacionalnoj pripadnosti, pojmovi su vam pogrešni”, rekao je novinarki.
Dodao je kako se zalaže da dobre međusobne odnose između Kosova i Srbije, a koji bi se bazirali na reciprocitetu.
“Ne možeš zatražiti nešto od drugoga ako nisi u stanju da uspostaviš taj zahtjev kao princip odnosa. Da li je Srbija spremna da ima zajednicu opština sa većinom stanovništva koji su Mađari, Rumuni, Bošnjaci u Sandžaku?”, upitao je, dodavši da ne trebaju tražiti od drugoga nešto na šta nisu spremni u svojoj kući.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja