Redovan sastanak Koordinacije direktora Federalne uprave policije i policijskih komesara/direktora Uprava policija kantonalnih ministarstava unutrašnjih poslova u Federaciji Bosne i Hercegovine, održan je u Tuzli dana 04./05.11.2025. godine.
Sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, koja je zakazana za danas, nije održana zbog nedostatka kvoruma. Na sjednici nisu bila prisutna tri delegata iz Kluba srpskog naroda koji dolaze iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD).
Na osnovu preporuke Instituta "Kemal Kapetanović" Kakanj i zabilježenih prekoračenja koncentracija zagađujućih materija u zraku, te na osnovu izvještaja Federalnog hidrometeorološkog zavoda o uspostavljenoj stabilnoj vremenskoj situaciji i na osnovu Odluke Operativnog štaba, načelnik Općine Kakanj Mirnes Bajtarević je donio Odluku o proglašenju epizode povećanih koncentracija zagađujućih materija u zraku - Uzbuna.
Uz nadzor postupajuće federalne tužiteljice Posebnog odjela Federalnog tužilaštva FBIH pripadnici Federalne uprave policije jutros su započeli pretres i privremeno oduzimanje predmeta iz poslovnih prostorija koje koristi pravno lice Javno preduzeće Međunarodni aerodrom "Sarajevo" d.o.o. Sarajevo.
Jedan Francuz je ranije ove godine otkrio zlatno blago vrijedno 800.000 dolara kopajući bazen u svom vrtu, rekli su lokalni dužnosnici.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona, Sektora kriminalističke policije – Odsjeka za borbu protiv organizovanog i kompjuterskog kriminaliteta, uz asistenciju Jedinice policije za specijalnu podršku, proveli su danas akciju pretresa na širem području Kalesije, u okviru aktivnosti na suzbijanju najtežih oblika krivičnih djela.
U Tuzli je vazduh jutros nezdrav i građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak napolju zbog mogućih negativnih posljedica po disajne organe, objavljeno je na stranici "Zrak.ekoakcija".