Premijernom izvedbom predstave "Što je muškarac bez brkova", prema romanu hrvatskog pisca i novinara Ante Tomića te u režiji hrvatskog redatelja Ivana Lea Leme, Bosansko narodno pozorište Zenica predstavit će se na ovogodišnjoj, 27. međunarodnoj kulturnoj manifestaciji "Zeničko proljeće 2024".
Većina država članica Evropske unije (EU) se zalaže za ukidanje restriktivnih mjera koje je Evropska unija uvela Kosovu u maju prošle godine nakon što su albanski gradonačelnici preuzeli vlasti u četiri općine na sjeveru Kosova što je rezultiralo protestima Srba koji su se sukobili s vojnicima KFOR-a.
Akualni prvaci Evrope i Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci OKI Fantomi od 26. do 28. aprila u Poreču treći put uzastopno će braniti titulu u evropskom Kupu prvaka.
Hrvatska saborska zastupnica Marija Selak Raspudić potvrdila je u srijedu da je došlo do razilaženja s Mostom i poručila da će nastaviti djelovati kao nezavisna zastupnica, a kao nezavisni zastupnik djelovat će i Nino Raspudić.
U Neumu se danas održava Energetski samit koji okuplja brojne stručnjake i političke lidere te predstavnike međunarodne zajednice.
Američki Senat odobrio je kontraverzni zakon kojim bi TikTok mogao biti zabranjen u Americi.
Palestinski režiser Elia Suleiman će na jubilarnom 30. Sarajevo Film Festivalu biti nagrađen priznanjem Počasno Srce Sarajeva za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti.
Američki državni sekretar Antony Blinken stiže danas u Šangaj u trenutku kad su američko-kineske veze na stabilnijim temeljima, ali s nizom neriješenih pitanja koja prijete stabilnosti odnosa globalnih rivala.
Visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt podsjetio je danas vlasti FBiH na rok do kojeg trebaju donijeti svoje rješenje za buduće neometano imenovanje Vlade FBiH.
Bosanskohercegovačka pjevačica Ilma Karahmet predstavila se publici davne 2013. godine kao 13-godišnja djevojčica u popularnom showu 'X Factor'.
Izložba umjetničkih radova "We like the way you died, boy!" bosanskohercegovačkog umjetnika Jure Paponje zvanično će biti otvorena večeras u Umjetničkoj galeriji Bosne i Hercegovine. Izloženi će biti radovi nastali u Velikoj Britaniji u periodu 2021. i 2022. godine koji su dio Paponjinog magistarskog rada na University of Leeds.