Remake fudbalskog derbija između Željezničara i Sarajeva iz 1996. godine bit će odigran sutra na stadionu Grbavica, u organizaciji Udruženja Pomozi.ba i Turističke zajednice Kantona Sarajevo.
Ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić poručio je danas u Banjaluci da je njegov zadatak da nastavi da radi sve ono što mu je u opisu posla i da od toga neće odustati uprkos sankcijama SAD.
U posljednja 24 sata u Hrvatskoj je od posljedica covida umrla jedna osoba, potvrđena su 202 nova slučaja zaraze te je broj aktivnih slučajeva danas ukupno 1.601, izvijestio je u utorak Nacionalni stožer civilne zaštite.
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac razgovarao je danas sa federalnim ministrom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Šemsudinom Dedićem i predstavnicima Privredne komore i Udruženja poslodavaca Federacije BiH o potrebi usvajanja odluke o privremenoj zabrani izvoza oblovine, ogrjevnog drveta i peleta.
Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Dragan Čović posjetio je Yad Vashem, svjetski memorijalni centar Holokausta, tokom službene posjete Državi Izrael.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Sifet Podžić primio je delegaciju Međunarodnog crvenog krsta/križa (MKCK), predvođenu šefom delegacije u Sarajevu Elmirom Camićem, sa kojima je potpisao Memorandum o razumijevanju između Ministarstva odbrane BiH i MCKC.
Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je do 25 miliona tona žitarica blokirano u njegovoj zemlji te je tražio siguran koridor za njihovu isporuku kako bi se spriječila nestašicu hrane u nekim dijelovima svijeta.