U posljednja 24 sata u Republici Hrvatskoj su zabilježena 1.342 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2, a umrlo je 36 osoba, izvijestio je u subotu hrvatski Stožer Civilne zaštite.
Dobra vijest stiže iz Njemačke. Planirano je da utakmice grupe B Evropskog prvenstva za košarkaše, koje se održava od 1. do 18. septembra naredne godine, budu igrane pred publikom na tribinama Lanxess Arene u Kelnu (kapacitet 20.000 mjesta).
U posljednja 24 sata u BiH je potvrđeno novih 296 slučajeva koronavirusa, a zabilježen je i 21 smrtni ishod, podaci su entitetskih i zavoda za javno zdravstvo Brčko distrikta.
Predsjednik Građanske demokratske stranke BiH Ibrahim Spahić upitio je čestitku građankama i građanima Evrope 9. maj - Dan Evrope i naglasio da bosanskohercegovačko društvo i država BiH djeli, u potpunosti, baštinu i vrijednosti građanske Evrope.
Jučer u kasnim popodnevnim satima u Goražde je stiglo oko 60 migranata među kojima i žene, djeca i starije osobe - potvrđeno je iz kantonalnog MUP-a. Pretpostavlja se da su migranti stigli iz Crne Gore, a danas je u toku njihova obrada u Terenskom centru ...
Hrvatski šef diplomacije Gordan Grlić Radman rekao je u petak u Tivtu da će država pomagati opstanak Hrvata u Crnoj Gori i Boki kotorskoj, nakon sastanka s predstavnicima Hrvata u sklopu dvodnevnog posjeta Crnoj Gori.
Cruising putovanja se polako vraćaju, crnogorski građani se uveliko interesiraju, ali pošto su na sivoj epidemiološkoj listi, nije im dozvoljen ukrcaj, bez obzira jesu li cijepljeni ili imaju negativan PCR test.
Svjetski dan Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca - 8.maj, ove godine se širom svijeta prigodnim aktivnostima obilježava pod motom “Zajedno smo nezaustavljivi” (Together we are unstoppable).
Bosna i Hercegovina u mnogim stvarima zaostaje za svijetom, ali ne i u jednoj stvari – konzumaciji narkotika, smatra dr. med. Siniša Skočibušić, ravnatelj Centra za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Mostar.
Arnaudiju džamiju u Banjoj Luci sagradio je Hasan - defterdar, ministar finansija Bosanskog pašaluka u vrijeme stolovanja Ferhad-paše, čiji je bio lični prijatelj i potpisnik njegove vakufname. Zahvaljujući kamenom tarihu iznad ulaza, saznaje se da je sagrađena 1594./1595. godine.
Jedan od najvažnijih dokumenata, Strategija zapošljavanja u Federaciji BiH, ove sedmice je usvojena na sjednici Vlade Federacije BiH, te je upućena u daljnu parlamentarnu proceduru.