Prve zatvorske kazne za lažne diplome
Regija

Prve zatvorske kazne za lažne diplome

Pooštravanje kaznene politike u Crnoj Gori kada je u pitanju posjedovanje lažnih ili neistinitih obrazovnih isprava, rezultiralo je prvim zatvorskim kaznama za to krivično djelo.

Blanuša: Vodimo za 6.000 glasova, pravda se vraća
Politika

Blanuša: Vodimo za 6.000 glasova, pravda se vraća

Režim je pokušao još jednom da prevari i ponizi građane Republike Srpske, ali ovog puta su uhvaćeni na djelu, rekao je Branko Blanuša, kandidat Srpske demokratske stranke (SDS) za predsjednika RS, naglašavajući da svi počinioci i nalogodavci "organizovane izborne krađe" moraju biti strogo kažnjeni.

Kustura: Božić podsjeća da smo kao ljudska bića upućeni jedni na druge
BiH

Kustura: Božić podsjeća da smo kao ljudska bića upućeni jedni na druge

Božić je najradosniji kršćanski blagdan. U tom otajstvu očituje se kako je to radosna ili blaga vijest jer je Bog odlučio biti toliko blizak čovjeku da je uzeo ljudsko tijelo, govori u razgovoru za Fenu glasnogovornik Vrhbosanske nadbiskupije i župnik u župi Presvetoga Trojstva u Novom Sarajevu Dražen Kustura, te dodaje da se s događajem u Betlehemu događa veliki obrat u samom razumijevanju odnosa Boga i čovjeka.

Amerikanci pritišću Beograd: Rusi moraju izaći iz NIS-a
Svijet

Amerikanci pritišću Beograd: Rusi moraju izaći iz NIS-a

Ured za kontrolu inostrane imovine američkog ministarstva financija (OFAC) izdao je novu licencu Naftnoj industriji Srbije (NIS), kojom se dopuštaju pregovori o prodaji ruskog udjela s produženim rokom do 24. marta, ali istovremeno nije ovlastio NIS da posluje u tom razdoblju, javila je Radio-televizija Srbije (RTS).

Kremlj odbacuje mirovni plan: Tri ključne tačke spora
Svijet

Kremlj odbacuje mirovni plan: Tri ključne tačke spora

Rusija će zatražiti značajne izmjene nacrta mirovnog plana koji su dogovorile Ukrajina i Sjedinjene Američke Države, tvrdeći da trenutni prijedlog ne štiti ključne ruske interese. Izvor iz Kremlja rekao je za Bloomberg da Moskva dokument od 20 tačaka vidi samo kao početnu osnovu za daljnje pregovore.