Proizvođači slatkiša lani imali 4,4 miliona eura gubitka
Regija

Proizvođači slatkiša lani imali 4,4 miliona eura gubitka

Konditorska industrija je u 2024. zabilježila gubitak od 4,4 miliona eura, u odnosu na 6,3 miliona eura neto dobiti godinu ranije, pokazuje analiza poslovanja poduzetnika u djelatnosti proizvodnje kakaa, čokoladnih i bombonskih proizvoda, koju je objavila Finansijska agencija (Fina).

Papa Lav XIV uživa u tehnologiji igrajući online igrice
Svijet

Papa Lav XIV uživa u tehnologiji igrajući online igrice

Moderan način života i interesovanje za tehnologiju odlikuju poglavara Rimokatoličke crkve papu Lava XIV još prije nego što je preuzeo funkciju pape. Njegov brat John Prevost otkriva da papa često koristi digitalne uređaje i aplikacije u svakodnevnom životu.

Hafiz Bugari odbranio doktorsku disertaciju
BiH

Hafiz Bugari odbranio doktorsku disertaciju

Hafiz Sulejman ef. Bugari je u četvrtak uspješno obranio doktorsku disertaciju na Islamskom pedagoškom fakultetu Univerziteta u Zenici. Tema njegovog rada bila je "Logoterapijska uloga Al-Bayana".