Vlada TK odobrila dodatne radove na rekonstrukciji zgrade
BiH

Vlada TK odobrila dodatne radove na rekonstrukciji zgrade

Vlada Tuzlanskog kantona danas je prihvatila Informaciju o aktivnostima na rekonstrukciji zgrade Vlade TK, te donijela odluke o potrebi provođenja postupaka javne nabavke za dodatne radove i usluge građevinskog nadzora po dopunjenom Glavnom projektu rekonstrukcije, dogradnje i nadogradnje objekta, saopšteno je iz Vlade TK.

Plenković o Trumpovoj prijetnji: Suzdržat ću se komentara
Svijet

Plenković o Trumpovoj prijetnji: Suzdržat ću se komentara

Situacija u svijetu je „vrlo ozbiljna“, rekao je u utorak hrvatski premijer Andrej Plenković u Zagrebu, dodajući da se suzdržava od daljnjih komentara dok ne istekne rok koji je američki predsjednik Donald Trump dao Iranu da otvori Hormuški tjesnac, zaprijetivši mu dodatnim razaranjem.

Izrael izveo masovne napade na mostove i željeznice u Iranu
Svijet

Izrael izveo masovne napade na mostove i željeznice u Iranu

Premijer Benjamin Netanyahu saopćio je je da je Izrael u utorak napao željezničke pruge i mostove u Iranu koje koristi Korpus islamske revolucionarne garde (IRGC), nakon što su iranski zvaničnici javili o šteti na najmanje dva mosta i željezničkoj infrastrukturi.