BiH
Na graničnim prelazima promet vozila povremeno pojačan
Na graničnim prelazima promet putničkih vozila povremeno je pojačan, ali zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta, saopćeno je jutros iz IC BiHAMK-a.
Na graničnim prelazima promet putničkih vozila povremeno je pojačan, ali zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta, saopćeno je jutros iz IC BiHAMK-a.
Direktor CIA-e William Burns tvrdi da ruski predsjednik Vladimir Putin vjerovatno još smišlja kako postupiti sa šefom Wagnera Jevgenijem Prigožinom.
U Bosni i Hercegovini danas je sunčano vrijeme uz malu oblačnost.
Četrdeset porodica iz Goražda koje nemaju riješeno stambeno pitanje uskoro će dobiti ključeve novoizgrađenih stanova u zgradama socijalnog stanovanja u naselju Rasadnik – potvrdio je gradonačelnik Goražda Ernest Imamović.
Izložba "Adil Bešić - Heroj oslobodilačkog rata" autorice Belme Ćuzović, sinoć je otvorena u Prijedoru u okviru manifestacije "Odbrana BiH - Igman 2023".
Količine padavina u protekla 24 sata (mm) iznosila je: Bugojno, Tuzla 31; Gradačac 12; Sarajevo-Bjelave 10; Zenica 9; Bihać 8; Ivan Sedlo 7; Bjelašnica, Sanski Most 5; Livno 4, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
Dervenćanin je jednom muškarcu još obećao i zaposlenje u klubu Dinamo i to na radnom mjestu informatičara te ga tražio novac za navodnu kotizaciju...
Zbog obilnih padavina, oštećenja na kolovozu u vidu udarnih rupa ili kolotraga su slabije uočljiva, jer su ispunjena vodom, predstavljaju dodatnu opasnost u vožnji.
U Memorijalnom centru Kamičani-Kozarac večeras je nakon akšam-namaza održan vjerski program, u kojem su imami Muftijstva bihaćkog proučili Jasin i tevhid pred duše šehida Prijedora i Kozarca.
U Jajcu se od 27. do 30. srpnja održava četvrto izdanje Desant Festivala, a ispod Plivskog vodopada, koji je spektakularna kulisa, ali i idealno utočište od ljetnih vrućina,...
U Bosni i Hercegovini danas je preovladavalo pretežno sunčano vrijeme. Uz jači razvoj oblačnosti od poslijepodnevnih sati i tokom noći na četvrtak lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom su mogući u sjevernim, centralnim i istočnim područjima Bosne.
Više od 50 učesnika Trećeg biciklističkog maratona "Bihać - Kozarac" krenulo je prema Memorijalnom centru Kamičani, gdje će sutra biti klanjana kolektivna dženaza žrtvama zločina u Prijedoru i okolici 1992. godine.
U Memorijalni centar "Kamičani" danas će iz Sanskog Mosta biti ispraćeni tabuti s posmrtnim ostacima dvije žrtve iz Prijedora, kojima će sutra biti klanjana kolektivna dženaza.
Predsjednik Recep Tayyip Erdogan posjetio je u srijedu Ujedinjene Arapske Emirate dok je obilazio bogate arapske zemlje Zaliva, nadajući se da će oživjeti tursku ekonomiju koja se bori sa oslabljenom lirom, velikim deficitom i inflacijom.