Schmidtov izvještaj UN-u: Mogući sukobi u BiH
Politika

Schmidtov izvještaj UN-u: Mogući sukobi u BiH

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH Christian Schmidt Vijeću sigurnosti UN dostavio je svoj prvi izvještaj o provedbi Mirovnog sporazuma za BiH koji se odnosi na period od 16. aprila do 15. oktobra 2021. godine.

Kasumović potpisao odluku o poskupljenju vode u Zenici
BiH

Kasumović potpisao odluku o poskupljenju vode u Zenici

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović, kako je i najavio na sjednici Gradskog vijeća Zenica, potpisao je Odluku o poskupljenju vode, odnosno usluga JKP "ViK" Zenica - potvrdio je Feni portparol Gradske uprave Grada Zenica Dino Pašalić.

Pješak poginuo na autoputu kod Zenice
Crna hronika

Pješak poginuo na autoputu kod Zenice

U saobraćajnoj nesreći koja se večeras dogodila na autoputu A1 u mjestu Tičići kod Kaknja, smrtno je stradao pješak- potvrdio je Feni dežurni službenik Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona.

U bazi KFOR-a nađeni posmrtni ostaci
Regija

U bazi KFOR-a nađeni posmrtni ostaci

Posmrtni ostaci nađeni su u KFOR-ovoj bazi Arberi, tokom iskopavanja terena za izgradnju nove zgrade, potvrdio je portparol KFOR-a Antonio Minutela. Iz Vladine Komisije za nestale osobe kažu da ostaci nisu iz posljednjeg rata na Kosovu.