Hrvatski fudbaleri jednim potezom nakon mečeva Svjetskog prvenstva izazvali su brojne reakcije i privukli pažnju svjetske javnosti, naročito balkanskih zemalja.
Performans pod nazivom "Ne mogu više" izveden je u četvrtak u Gradskoj vijećnici Mostara u organizaciji Inicijative građanki/na Mostar, kako bi se skrenula pažnja na povećan broj slučajeva nasilja u obitelji u našoj zemlji.
Rusija je u četvrtak upozorila SAD da ne šalje svoj protivraketni odbrambeni sistem "Patriot" u Ukrajinu, rekavši da to povećava rizik od direktnog uplitanja Vašingtona u tekući sukob.
Šefovi vlada zemalja članica Evropske unije danas bi trebalo da potvrde prijedlog Vijeća Evropske unije da se BiH odobri status kandidata.
Narod Ukrajine primio je u srijedu godišnju nagradu Evropskog parlamenta Saharov za slobodu misli u čast svoje borbe protiv ruske invazije.