Rat u Ukrajini
Scholz: Njemačka će podržavati Ukrajinu koliko god dugo to bude potrebno
Olaf Scholz, njemački kancelar, obećao je tokom susreta s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim u Berlinu daljnju pomoć Njemačke Ukrajini.
Olaf Scholz, njemački kancelar, obećao je tokom susreta s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim u Berlinu daljnju pomoć Njemačke Ukrajini.
Rijeka ljudi danas se slivala ka tuzlanskom Komemorativnom centru.
Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski rekao je u nedjelju da njegova zemlja priprema kontraofanzivu osmišljenu za oslobađanje područja koje je okupirala Rusija, a ne za napad na rusku teritoriju.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će izbori biti održani najkasnije u septembru i da će na skupu 26. maja, na koji je pozvao građane, biti saopšteno niz značajnih odluka.
Ustanova za obrazovanje odraslih "Nova zanimanja" Sarajevo u saradnji sa projektom USAID Turizam uspješno je provela obuku za usavršavanje vještina recepcionara, konobara, kuhara, čija su zanimanja među najtraženijim na tržištu rada.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Smederevu gdje prisustvuje prikazu neregistrovanog oružja koje je predato policijskim stanicama.
Zasjedanje Sabora Srpske pravoslavne crkve (SPC) počinje danas bogosluženjem u beogradskom hramu Svetog Save gdje će patrijarh Porfirije s vladikama iz zemlje i inozemstva služiti liturgiju i "Priziv Svetog Duha".
Majka, kaže stara izreka, može zauzeti mjesta svih drugih, ali njezino mjesto ne može zauzeti baš nitko.
"Već u Berlinu", napisao je na twitteru Zelenski koji je u glavni grad Njemačke došao iz Italije gdje se u subotu sastao s talijanskim dužnosnicima i papom Franjom.
Viši sud u Beogradu odredio je pritvor do 30 dana za 13 pripadnika organizovane kriminalne grupe, takozvanog balkanskog kartela, koji se sumnjiče da su učestvovali u međunarodnoj trgovini više od sedam tona kokaina.
Često zaboravimo koliko toga Bosna i Hercegovina ima za ponuditi, ali stranci koji posjete ovu zemlju obično odu kući oduševljeni.
Porodice 20 žrtava genocida počinjenog u Srebrenici u julu 1995. godine dale su saglasnost za njihov ukop na kolektivnoj dženazi u julu ove godine u Memorijalnom centru Srebrenica u Potočarima. Ovo nije konačan broj i očekuje se da će biti veći. I ove godine se uglavnom radi o ukopu nekompletnih posmrtnih ostataka žrtava genocida iz ljeta 1995. godine.
Američki državni sekretar Antony Blinken u petak je telefonom razgovarao s ukrajinskim ministrom vanjskih poslova Dmitrom Kulebom o "tekućim pripremama" za kontraofanzivu Ukrajine protiv Rusije, objavio je State Department, javlja Anadolija.
Krške jame su kolektori vode, a ako su one onečišćene, pitka voda ispire se preko otpada i prolazi do naših izvora i rijeka. U hercegovačkim jamama Speleološko društvo "Herceg" iz Mostara često pronalazi plastiku, bijelu tehniku, strvine, pa čak i automobile. Kako bi ukazali na važnost očuvanja jama, educirali su stanovništvo i pripremili film koji govori o važnosti mijenjanja svijesti i loših navika.
Predsjednik Vlade Federacije BiH, ujedno i predsjednik SDP-a BiH, komentira za Nacional secesionističke izjave Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske, te govori o programu nove vlade BiH koja je proteklog tjedna preuzela dužnost