Prvi zarobljeni bh. državljanin u Ukrajini za Detektor opisuje kako je iz Njemačke otišao u Moskvu i bez adekvatne obuke postao plaćenik u ruskoj vojsci. Intervju sa Selverom Hrustićem otkriva načine regrutacije stranih boraca, uslove na frontu i pravne posljedice za državljane BiH koji ratuju u stranim vojskama.
Studenti u blokadi Univerzitet u Novom Pazaru objavili su videosnimak podrške kolegama u Sarajevo koji su protestuju nakon tramvajske nesreće u kojoj je 12. februara poginuo mladić Erdoan Morankić, a četiri osobe su povrijeđene, među kojima teže Ella Jovanović (16).
U organizaciji neformalne grupe studenata danas su najavljeni peti protesti u Sarajevu.
Plasman Marka Šljivića na 23. mjesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama Milano Cortina 2026 predstavlja još jedan značajan iskorak za bh. zimski sport.
Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je u ponedjeljak da obavještajni podaci ukazuju na to da Rusija priprema nove napade na energetsku infrastrukturu, upozorivši da takvi udari dodatno otežavaju postizanje sporazuma o okončanju rata koji traje gotovo četiri godine.
U srijedu 11. februara u Sarajevu je održana pretpremijera autobiografske predstave Kerima Čutune i već nakon prvih reakcija, višeminutnih ovacija i aplauza publike, jasno je da je riječ o komadu koji će ostaviti traga.
Sarajevo će 7. marta svjedočiti muzičkom spektaklu svjetskih razmjera. Jose Carreras, jedan od najvećih opernih pjevača svih vremena, u dvorani "Mirza Delibašić" KSC Skenderija održat će veliki koncert.
U Novom Sadu se danas održava protest na koji su pozvali studenti i zborovi građana, iako je najavljeni dolazak predsjednika Srbije Aleksandra Vučića otkazan. Građani su se prvo okupili u Kampusu Univerziteta, a potom se uputili ka Banovini, dok je Bulevar Mihajla Pupina i raskrsnica sa ulicom Žarka Zrenjanina blokirana policijskim vozilima i kordonom.
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je u završnoj riječi zatražilo kaznu za Ljubana Vukovića zbog ometanja rada pravosuđa, odnosno prijetnji sutkinji Seni Uzunović, dok je Odbrana predložila oslobađanje, te je izricanje presude najavljeno za 24. februar.