Jutros je u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno vrijeme sa slabom kišom. Na području Krajine lokalno su registrovani pljuskovi.
U Ohotskom moru ribari su otkrili čamac na kome su prije više od dva mjeseca nestale tri osobe – dva brata i sin jednog od njih. Preživio je samo jedan – četrdesetšestogodišnji Mihail Pičugin, prenose ruski mediji.
Vijeće ministara BiH bi na današnjoj sjednici trebalo razmatrati Prijedlog strategije suprotstavljanja trgovini ljudima u Bosni i Hercegovini 2024-2027 čiji je predlagač Ministarstvo sigurnosti BiH.
Nyaradzai Gumbonzvanda je upravo završila službenu posjetu Bosni i Hercegovini, koja je uključivala sastanke s vladinim zvaničnicima, organizacijama civilnog društva koje rade na implementaciji agende “Žene, mir i sigurnost”, ženama koje žive u ruralnim područjima, braniteljicama ljudskih prava i agencijama UN-a.
Njemačka ministrica vanjskih poslova Annalena Baerbock prilikom govora u njemačkom parlamentu rekla je kako Izrael ima pravo gađati civilne ciljeve ako se iza njih skrivaju Hamasovi teroristi.
Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo večeras su uhapsili još dva maloljetnika.
Olimpijski centar „Jahorina“ nastavlja sa značajnim ulaganjima u unapređenje sadržaja i infrastrukture, čime se pozicionira kao vodeća destinacija za zimski turizam u regionu. Otvaranje nove zimske sezone na ovoj planini najavljeno je za 12. decembar sa nizom pogodnosti na ski karte.
Vlada Federacije BiH donijela je danas, na prijedlog Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta, Odluku o utvrđivanju liste korisnika i raspodjeli dijela prihoda ostvarenih na osnovu naknada za priređivanje igara na sreću.
Izraelske novine Yedioth Ahronoth izvijestile su da su vojnici jedinice Egoz, koja se bori na jugu Libana, ušli u „teške rasprave“ s komandantima ove jedinice.
Šokantne su današnje tvrdnje Milorada Dodika da mu je nuđeno da pristane na centralizaciju BiH u zamjenu za oslobađajuću presudu na Sudu BiH.
Nina Skočak, TikTokerica koja je bila i kandidatkinja za Evropski parlament za portal Žene.ba otvoreno je razgovarala o svojoj kandidaturi, kakav je zaista odnos generacije Z prema poslovnom svijetu, o svom utjecaju putem TikToka, prenošenju vintage stila u današnje vrijeme kroz odijevne kombinacije i uređenje prostora, ali i mnogim drugim zanimljivim temama.
Reisul-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović darovao je dvije porodice na području Muftijstva tuzlanskog.