Policija RS intervenisala je u proteklih nekoliko dana u dvije škole zbog nasilja i to ne među djecom. U oba slučaja, kako kažu u policiji, nasilno su se ponašali roditelji učenika.
Sekcija "Žene za tradiciju" iz Mjesne zajednice Šerići organizirala je niz sadržaja povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena sa sela, kako bi se ukazalo na izazove i probleme s kojima se suočavaju žene na selu. Glavni događaj održan je večeras u Bosanskom kulturnom centru (BKC) Živinice.
Demokratska potpredsjednica SAD-a Kamala Harris ima tri postotna boda prednosti u odnosu na republikanskog protukandidata na predsjedničkim izborima Donalda Trumpa - 45 u odnosu na 42 posto, pokazala je nova anketa Reutersa i Ipsosa.
U ovom posljednjem mjesecu američke predsjedničke kampanje, Donald Trump i Kamala Harris pokušavaju doći do relativno malog broja glasača koji kažu da još uvijek nisu odlučili koga će podržati, piše Glas Amerike.
Sjedinjene Američke Države uputile su izraelskoj vladi pismo dajući joj rok od 30 dana da hitno poveća pristup humanitarnoj pomoći u Gazi ili će se suočiti s mogućnošću smanjenja dijela američke vojne pomoći.
Devet je sati ujutro i oglasilo se školsko zvono u sarajevskoj Drugoj gimnaziji, ali ne za početak, već kraj nastave za taj dan. Nastavnici i učenici hitno se evakuiraju u dvorište zbog dojave o bombi.
Na Državnom sudu odgođeno je ročište u ponovljenom postupku po tužbi Sene Hamzabegović protiv Bosne i Hercegovine, nakon što je pravosnažno oslobođena optužbi za finansiranje terorističkih aktivnosti.
U izraelskim vojnim napadima ubijeno je najmanje 50 Palestinaca širom Pojasa Gaze dok su izraelske snage pojačale svoj pritisak oko Jabalije na sjeveru enklave u utorak, u jeku žestokih sukoba s borcima pod vodstvom Hamasa.
"Mi kao društvo nismo svjesni utjecaja koji imamo kada izvještavamo o femicidu, da li putem medija ili ličnih profila na društvenim mrežama. Svi postajemo medij", istakla je prilikom obraćanja medijima tokom Woman.Comm konferencije direktorica Woman.Comm Cluba Irena Miličević Vukoja.
Nakon što je jučer pronađeno tijelo posljednje žrtve za kojom se tragalo u Jablanici, a ukupni broj stradalih u nezapamćenoj tragediji na području općine Jablanica, dostigao 19, danas je obavljena kolektivna dženaza.
Policija Brčko distrikta BiH, pod nadzorom Tužilaštva Brčko distrikta BiH, nastavila je aktivnosti na istraživanju kaznenih djela koja ugrožavaju ispravnost i integritet nedavno održanih "Lokalnih izbora 2024" na području Brčko distrikta BiH.