U KS pet novozaraženih, nema preminulih
KORONAVIRUS

U KS pet novozaraženih, nema preminulih

U protekla 24 sata, u Kantonu Sarajevo je na koronavirus pozitivno pet osoba od testiranih 461, navode iz Zavoda za javno zdravstvo KS. Od Covid-infekcije se oporavilo 11 osoba i, na sreću, nije bilo preminulih.

Obilježen Međunarodni dan eliminacije seksualnog nasilja u konfliktu
BiH

Obilježen Međunarodni dan eliminacije seksualnog nasilja u konfliktu

Ambasada Velike Britanije u BiH i Populacijski fond Ujedinjenih nacija (UNFPA) upriličili su danas u Sarajevu ceremoniju povodom Međunarodnog dana eliminacije seksualnog nasilja u konfliktu i okončanja projekta "Traženje zaštite, podrške i pravde za preživjele žrtve seksualnog nasilja tokom konflikta u Bosni i Hercegovini".

Eriksen otpušten iz bolnice!
Fudbal

Eriksen otpušten iz bolnice!

Vezni fudbaler danske reprezentacije Christian Eriksen otpušten je iz bolnice šest dana nakon što je doživio srčani udar na meču Evropskog prvenstva koji je njegova selekcija igrala protiv Finske, potvrdio je Fudbalski savez Danske.

U vrijeme pandemije jedino općina Neum ostvarila rast prihoda
BiH

U vrijeme pandemije jedino općina Neum ostvarila rast prihoda

Federalna ministrica financija Jelka Milićević na sastanku koordinacije HDZ-ovih dužnosnika u Neumu govorila je o fiskalnoj i financijskoj problematici lokalnih sredina, ustvrdivši kako je jedino općina Neum u 2020. ostvarila veće prihode nego godinu dana ranije.