Hrvatski ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuch izjavio je u ponedjeljak da su od ponedjeljka sve srednje škole u Hrvatskoj prešle na online nastavu kako bi se doprinijelo općim mjerama koje su donesene radi smanjivanja gužvi u prijevozu.
Aktuelne mjere za suzbijanje epidemije virusa korona ostaće na snazi do petka 18 decembra. Poslije toga će ponovo zasjedati Krizni štab, saopštila je poslije današnje sjednice Kriznog štaba Darija Kisić Tepavčević.
Novi crnogorski ministar za kapitalne investicije Mladen Bojanić nije isključio mogućnost da nacionalna kompanija Montenegro Airlines bude ugašena.
Sjedinjene Države zvanično su uklonile Sudan s crne liste država sponzora terorizma, saopćila je u ponedjeljak američka ambasada u Khartoumu, manje od dva mjeseca nakon što je ta istočnoafrička zemlja obećala da će normalizirati odnose s Izraleom.
Zajedničko istraživanje agencije Bellingcata i nekoliko drugih medija otkrilo je dokaze koji pokazuju da je nedavno trovanje ruskog opozicionog lidera Alekseja Navaljnog (Aleksei Navalny)izvršila ruska Federalna služba sigurnosti (FSB).
Mjesto selektora fudbalske reprezentacije Srbije od danas je upražnjeno. Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije izglasao je njegovu smjenu, odnosno kako se to popularno kaže "sporazumni raskid ugovora" sa Ljubišom Tumbakovićem na današnjoj sednici.
Novoizabrani predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Joe Biden poručio je kako se danas pridružuje međunarodnoj zajednici i ljudima u Bosni i Hercegovini u obilježavanju 25. godišnjice Dejtonskog sporazuma, koji je okončao rat u Bosni i Hercegovini.
Građani Kantona Sarajevo, prvenstveno sa područja Općine Novi Grad, od danas usluge “Sarajevogasa” mogu plaćati u novootvorenom Centru za komunalne usluge na Dobrinji, u ulici Dobrinjske bolnice br. 15.