Više od 60 bogatih država pridružilo se programu koji podržava Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) kako bi se siromašnim zemljama olakšao pristup vakcini protiv koronavirusa, ali SAD i Kina nisu na popisu objavljenom u ponedjeljak.
Na sjevernoj Zemljinoj polulopti danas počinje jesen. Jesen počinje u 15:30 sati i nastupa ravnodnevnica, nakon čega dani postaju kraći.
Pregovori lidera Demokratskog fronta Andrije Mandića i Milana Kneževića sa predsjednikom Građanskog pokreta Ura Dritanom Abazovićem, uz posredništvo episkopa nikšićkog Joanikija Mićovića, završeni su juče bez bilo kakvog dogovora, saznaje Pobjeda.
Početak nove sezone u rukometnoj Premijer ligi BiH za rukometaše i rukometašice je odgođen.
Kantonalni odbor Stranke Demokratske Akcije Sarajevo, povodom zlonamjernog oglašavanja SDP-a BiH o postavljanju spomenika sa citatima prvog predsjednika...
Lider koalicije "Crno na bijelo" Dritan Abazović razgovarao je sa čelnicima Demokratskog fronta, saznaje TV Vijesti.
Povodom naslova na portalu vijesti.ba, kojeg su prenijeli i drugi mediji "Platformu za progres napustili osnivači i najaktivniji članovi" dužni smo se oglasiti i spriječiti širenje dezinformacija o članstvu u Platformi i spriječiti političku volju za takve naslove.
Ubiratan Brandao de Souza potpisao je novi, jednogodišnji ugovor sa FK Velež, objavio je mostarski klub.
Milivoje L. star 50 godina iz Bosanske Gradiške osumnjičen je za ubistvo Strahinje Stojanovića 13. septembra na Novom Beogradu, a riječ o osobi koje je odavno poznato policiji, prenijeli su beogradski mediji.
Stjepan Mesić, bivši predsjednik Republike Hrvatske, komentarisao je za N1, posjetu Zagrebu člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika.
Italija će učiniti testiranje na COVID-19 obaveznim za ljude koji putuju iz Pariza i nekih drugih područja Francuske, rekao je u ponedjeljak ministar zdravlja Roberto Speranza, nakon sve veće zabrinutosti zbog rastućih slučajeva u Evropi.
Poručnik Radovan Višković aktivno je u julu 1995. godine učestvovao u prebacivanju zarobljenih srebreničkih Bošnjaka na mjesta gdje su strijeljani.
Nakon 106 nastupa i 15 golova za reprezentaciju Hrvatske, Ivan Rakitić odlučio se za reprezentativnu penziju.
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je da je u toku raspisivanje međunarodne potjernice za osumnjičenim za ubistvo Strahinje Stojanovića 13. septembra na Novom Beogradu. Riječ je o 50-godšinjem M.L. koji ima više državljanstava.