Danas je održan sastanak vladajuće većine u Kantonu Sarajevo. Ovim povodom oglasio se Edin Forto, predsjednik Naše stranke.
S ciljem da pet ustanova socijalne zaštite u Federaciji BiH pružaju korisnicima dostojanstven smještaj, kao i bolju socijalnu uslugu danas je federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić potpisao ugovore s direktorima tih ustanova kojima je ukupno dodijeljeno 3.000.000 KM s pozicije Kapitalnog transfera neprofitnim organizacijama, ustanovama za zbrinjavanje.
Predstavnici Memorijalnog centra Sarajevo i Gazi Husrev – begove biblioteke potpisali su Sporazum o saradnji kojim započinju zajedničke realizacije naučno-istraživačkih i kulturnih projekata s ciljem njegovanja memorijalne kulture.
Načelnik Općine Centar Srđan Mandić danas je potpisao ugovore o dodjeli finansijskih sredstava namijenjenih podršci poslovanja fizičkih lica koja obavljaju trgovačku djelatnost (trgovina na malo ličnim radom - trgovac pojedinac).
Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Igor Stojanović objavio je kako je danas visokom predstavniku u Bosni i Hercegovini, Christianu Schmidtu, zvanično podnesena inicijativa da, u skladu sa svojim nadležnostima, insistira na uklanjanju spomen-ploče na Vracama posvećene osuđenom ratnom zločincu Ratku Mladiću.
"Aleksandar Vučić očigledno ne može da shvati i prihvati da nije baš uvek on glavna tema i da se ne vrti sve oko njega. Odatle i najnovija predstava o njegovoj navodnoj ostavci, sa ciljem da se mobilišu njegove poprilično uspavane pristalice. Za očekivati je da će krenuti molbe naprednjaka da ne ide, jer je on lider, najpametniji i najpozvaniji i čovek koji najdalje vidi", ocijenjuju sagovornii magazina Danas.
Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Zorana Čegara za krivična djela zlostavljanje u obavljanju službe i nanošenje lake tjelesne povrede.
U Bosni i Hercegovini jutros je pretežno oblačno vrijeme. Kiša je zabilježena u većem dijelu zemlje.
Premijer Federacije Nermin Nikšić je, gostujući u Dnevniku D Federalne televizije, govorio o novoj uredbi Vlade Federacije koja bi trebala ostvariti rast plata. Uredba nije tajna, nego je povjerljiva, kazao je, između ostalog, Nikšić.
Centar Panathinaikosa Mathias Lessort doživio je strašnu povredu tokom utakmice protiv Baskonije, kada mu je u trećoj četvrtini "propala" noga dok je pokušavao uhvatiti skok.