BiH
Kolovoz mokar, opasnost od odrona
Pretežno mokar ili vlažan kolovoz i povećana opasnost od odrona karakterišu saobraćajnu situaciju u većem dijelu BiH.
Pretežno mokar ili vlažan kolovoz i povećana opasnost od odrona karakterišu saobraćajnu situaciju u većem dijelu BiH.
U Sudu BiH danas je nastavljeno suđenje federalnom premijeru Fadilu Novaliću i drugima optuženim zbog nabavke 100 kineskih respiratora.
U posljednja 24 sata u HNK registrirano je 12 osoba pozitivnih na koronavirus od 103 analiziranih uzoraka.
Šef Delegacije Evropske unije i specijalni predstavnik EU u Bosni i Hercegovini ambasador Johann Sattler danas je posjetio Memorijalni centar Srebrenica i tom prilikom, zajedno sa ambasadoricom Njemačke u BiH Margret Uebber, ambasadoricom Austrije u BiH Urlike Hartmann, ambasadorom Slovačke u BiH Martin Kačo i zamjenicom ambasadora Holandije u BiH Noor Mina, odao počast žrtvama genocida kao i zvanično otvorio Arhiv Memorijalnog centra, čiju je obnovu pomogla Evropska unija.
Koncertom nastavnika Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu, u četvrtak u Koncertnoj sali Cvjetko Rihtman, bit će otvoreno 14. izdanje festivala Majske muzičke svečanosti.
Na svečanosti u Neumu ministrica okoliša i turizma Federacije BiH Edita Đapo uručila je Grand Hotelu Neum glavnu nagradu manifestacije Gospodarske komore FBiH "Zvijezde turizma BiH 2020".
Jutros je u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno vrijeme. U većem dijelu Bosne pada kiša.
Slabija kiša pada u većem dijelu Bosne, dok su u Hercegovini kolovozi suhi.
Grupa radnika preduzeća GRAS jučer je počela štrajk glađu, jer nisu dobili zarađene plaće.
Finalni susret Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2020/21, u kojem će se sastati Borac i Sarajevo, biće odigran 26. maja u Trening centru NSBiH u Zenici sa početkom u 17:00 sati, saopšteno je iz krovne kuće bh. fudbala.