Na 13. Međunarodnom festivalu vina i gastronomije okupili su se proizvođači vina iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i Makedonije, a uz vina kušali su i čuveni livanjski sir, proizvode Udruge ljubuških maslinara, mesne proizvode i domaća peciva Zlatnog zrna, te se osvježili proizvodima Sarajevske pivare.
Internacionalna organizacija za migracije (IOM), koja upravlja privremenim prihvatnim centrima Ušivak i Blažuj, dogovorila je sa Islamskom zajednicom (IZ) u Bosni i Hercegovini da se imenuju dva imama koji će predvoditi džuma-namaz u ovim centrima.
Subota je u Goraždu pazarni dan, međutim poljoprivredni proizvođači s ovog područja svoje proizvode danas su bili primorani prodavati na ulici jer ih je na Gradskoj tržnici u Rasadniku dočekao katanac na kapiji, javlja dopisnik Fene.
Stručno tijelo za koordinaciju i nadzor Plana interventnih mjera u slučajevima prekomjerne zagađenosti zraka u Kantonu Sarajevo proglasilo je danas ponovno epizodu "Pripravnost" za sve zone Kantona Sarajevo, zbog naglog porasta izmjerenih vrijednosti zagađujućih materija u zraku.
Zamjenica predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministrica vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković tokom posjete Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) imala je niz susreta sa visokim zvaničnicima.
Istočno Sarajevo je jedini grad u Republici Srpskoj (RS) koji u svom sastavu ima više opština, a njegovo funkcionisanje određeno je zakonskim odredbama usvojenim još 1993.godine, a posljednji put mijenjanim 2005. godine.
Problem gradova koji su razvijeni u kotlinama kao što je Sarajevo jeste odabir visokogradnje u dijelovima koji predstavljaju koridor za prirodno vjetrenje grada s već postojećim problemom zagađenja zraka.
Prije tačno 36 godina upaljen je olimpijski plamen u Sarajevu, na stadionu Koševo gdje je ceremoniju otvaranja 14. zimskih olimpijskih igara pratilo 60.000 ljudi, a dva miliona putem malih ekrana, širom svijeta.
Latinoamerički ples tango, prepun jakih emocija između muškarca i žene, prožet asocijacijom na vječnu i mitsku borbu života i smrti, često nazivan i 'tužna misao koja se pleše', polako očarava i Sarajlije zbog njegove ljepote, strasti, drame, uzbuđenja i životnosti.
Veliki je broj majki u Srebrenici koje su se, nakon genocida počinjenog prije 25 godina, odlučile vratiti na svoje ognjište i tamo nastaviti život.