Ekonomija
Energoinvest traži 49 radnika na neodređeno, prijavilo se više od 800 ljudi
Zbog velikog broja upita na Javni oglas za prijem u radni odnos, Energoinvest, d.d.- Sarajevo objavljuje saopštenje.
Zbog velikog broja upita na Javni oglas za prijem u radni odnos, Energoinvest, d.d.- Sarajevo objavljuje saopštenje.
Koncertom gitariste i kompozitora Mirze Redžepagića Narodno pozorište Sarajevo (NPS) otvorit će 13. decembra prvi specijalni program "Pozorišne notte", saopštila je Press služba NPS.
Profesor na Odsjeku za historiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu (UNSA) Husnija Kamberović kazao je da je i Zemaljskim antifašističkim vijećem narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine i Općem okvirnom sporazumu za mir, Bosna i Hercegovina utemeljena kao jedinstvena, cjelovita i nedjeljiva država.
Memorijalnom centru Srebrenica-Potočari, Spomen-obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine, biće isplaćen milion eura od Vlade Kraljevine Holandije.
Tim specijalista za navođenje i kontrolu bliske zračne podrške (JTAC) Oružanih snaga Bosne i Hercegovine s kolegama iz sastava američkih specijalnih snaga danas je okončao višednevnu obuku s letačkim resursima Brigade zračnih snaga i protuzračne obrane OSBiH i zračnih snaga Sjedinjenih Američkih Država.
U većem dijelu BiH saobraća se po mokrom ili vlažnom kolovozu, a upozorava se na učestale odrone i savjetuje opreznija vožnja.