BiH
Ukopan Josip Pejaković, porodica i prijatelji u suzama
Legendarni bh. glumac Josip Pejaković ukopan je danas na sarajevskom groblju Bare.
Legendarni bh. glumac Josip Pejaković ukopan je danas na sarajevskom groblju Bare.
Na sarajevskom groblju Bare brojni građani i javne ličnosti opraštaju se od legendarnog bh. glumca Josipa Pejakovića.
U noći sa utorka na srijedu, izbio je požar u ulici Dr. Mustafe Pintola, izazvan neodgovornim odlaganjem užarenog materijala, najvjerovatnije žara iz nargile, u kontejner za otpad.
U Hrvatskoj, na Kornatima, prvi put je uočena otrovna riba vatrenjača, poznata i kao riba lav, riba paun, a neki je zovu i đavolja riba. Radi se o invazivnoj vrsti koja je štetna za životnu sredinu, a može biti opasna i za ljude.
Sindikalni odbor Sindikalne organizacije Rudnika mrkog uglja Zenica danas je poveo svoje članove na protest ispred zgrade Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu, gdje će im se priključiti i kolege iz drugih rudnika iz koncerna Javnog preduzeća Elektroprivreda BiH- potvrdio je predsjednik tog sindikata Nedžad Duraković.
Agencija civilne zaštite Gaze objavila je da su izraelske snage otvorile vatru na palestinsku masu koja je pokušavali prikupiti humanitarnu pomoć na ratom razorenoj palestinskoj teritoriji, ubivši 93 osobe i ranivši desetke ostalih.
Fudbalski klub Velež Mostar izrazio je duboku žalost zbog smrti Josipa Pejakovića, istaknutog bosanskohercegovačkog umjetnika i jednog od najznačajnijih kulturnih stvaralaca naše zemlje.