Međunarodni dan smanjenja rizika od katastrofa
BiH

Međunarodni dan smanjenja rizika od katastrofa

Međunarodni dan smanjenja rizika od katastrofa obilježava se svake godine 13. oktobra na osnovu rezolucije Generalne skupštine UN-a iz 2009. godine, a posvećen je borbi za smanjenje rizika od prirodnih katastrofa i pojava koje nastaju djelovanjem prirodnih sila.

NATO u Briselu o stanju u BiH, Srbiji i Kosovu
Svijet

NATO u Briselu o stanju u BiH, Srbiji i Kosovu

Posljednji je dan sastanka ministara obrane zemalja članica NATO-a u Bruxellesu kada će biti održan sastanak NATO skupine za nuklearno planiranje te sastanci na koje će biti pozvani predstavnici Finske i Švedske, kao i visoki predstavnik Europske unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku Josep Borell.

Znamenitosti Sarajeva, Mostara i Banja Luke u bojama EU
BiH

Znamenitosti Sarajeva, Mostara i Banja Luke u bojama EU

Nakon što je večeras sarajevska Vijećnica osvijetljena u bojama zastave Evropske unije, a sve povodom preporuke Evropske komisije o dodjeli kandidatskog statusa BiH, boje zastave Evropske unije prikazane su i na znamenitostima u Banjoj Luci i Mostaru.