Svjetske sile će podržati BiH, svjesni su rizika i opasnosti
Politika

Svjetske sile će podržati BiH, svjesni su rizika i opasnosti

Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, u ekskluzivnom razgovoru za Anadolu Agency (AA) rekao je da su ”predstavnici najvećih svjetskih sila vrlo dobro upućeni u stanje u Bosni i Hercegovini”, te da njegova zemlja može računati na njihovu podršku, jer su ”svi jako svjesni rizika i opasnosti”.

Predstavljen novi brend 'Hercegovačka trešnja'
Ekonomija

Predstavljen novi brend 'Hercegovačka trešnja'

Federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Šemsudin Dedić danas je u Mostaru otvorio Prvi "Dan mediteranskog voća", poručivši da je važnost domaće proizvodnje hrane i potrebe kreiranja dodatnih vrijednosti kojima se osigurava ekonomska stabilnost poljoprivrednih proizvođača i unapređuje ambijent za njihovo poslovanje, ove godine više nego ikada na listi prioriteta Vlade Federacije BiH.

Kantonima, gradovima i općinama financijska pomoć od 239 miliona KM
Politika

Kantonima, gradovima i općinama financijska pomoć od 239 miliona KM

Vlada Federacije BiH donijela je u četvrtak u Mostaru tri odluke o utvrđivanju načina raspodjele i procedure za dodjelu sredstava utvrđenih Proračunom FBiH za 2022. godinu Federalnom ministarstvu financija na ime financijske pomoći kantonima, gradovima i općinama u FBiH, u ukupnom iznosu od 239 miliona maraka.

Hitna sjednica Doma naroda o novcu za izbore 23. maja
Politika

Hitna sjednica Doma naroda o novcu za izbore 23. maja

Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Dragan Čović sazvao je za ponedjeljak, 23. maja ove godine hitnu sjednicu Doma naroda na kojoj bi trebao biti razmatran zahtjev pet delegata iz Kluba bošnjačkog naroda u Domu naroda PSBiH za sazivanje hitne sjednice Doma.