Nakon hitnih mjera Vlade Federacije Bosne i Hercegovine i Zavoda zdravstvenog osiguranja Federacije Bosne i Hercegovine, lijekovi za oboljele od cistične fibroze stigli su danas u Sarajevo, osiguravajući neprekinut nastavak terapije za pacijente.
Večeras je na mostarskoj Tabiji na Konaku uz podizanje velike zastave Bosne i Hercegovine i spektakularnim vatrometom obilježen ulazak u mjesec ramazan, čime je i službeno otvorena manifestacija ”Ramazan u Mostaru”.
Povodom 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, večeras je u Vijećnici održana zajednička Svečana akademija Kantona Sarajevo, Grada Sarajeva i općina s područja Kantona Sarajevo.
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras u Zaječaru da je Srbija pritisnuta sa različitih strana, kao i da su je tri mjeseca slabili kako bi onda lukavo napali RS.
Povodom obilježavanja 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine i 3. marta, Dana oslobođenja Konjica od fašizma učenici generacije iz osnovnih škola koje se nalaze na potopljenom području podigli su danas na jarbol prvu zastavu Republike Bosne i Hercegovine.
Hrvatska republikanska stranka smatra da politički predstavnici Hrvata treba da se odazovu pozivu RS na raspravu o Dejtonu, iako to odbijaju bošnjački politički predstavnici kojima građanska utopija ide u prilog.
Upravo je stigla informacija kako je prekinuta posjeta ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog američkom predsjedniku Donaldu Trumpu u Bijeloj kući.
Gazi Husrev-begova džamija večeras je bila ispunjena vjernicima, a ramazanska atmosfera osjeti se u svakom dijelu grada koji je i lijepo ukrašen u povodu svetog mjeseca.
Američki predsjednik Donald Trump i ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski, nakon sastanka ispred Zapadnog krila Bijele kuće, sjeli su pred novinare u Ovalnom uredu.
Američki predsjednik Donald Trump i ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski, nakon sastanka ispred Zapadnog krila Bijele kuće, sjeli su pred novinare u Ovalnom uredu.
Kao što je glasnogovornica State Departmenta Tammy Bruce rekla, odlučno ćemo se suprotstaviti svim postupcima lokalnih lidera u Bosni i Hercegovini koji bi ugrozili sigurnost i stabilnost Bosne i Hercegovine.
Nogometaši Širokog Brijega u nedjelju u okviru 20. kola WWin lige Bosne i Hercegovine gostuju kod Sarajeva, a trener Širokog Dean Klafuić na današnjoj press konferenciji poručio je kako će njegova ekipa i u ovom meču ići po tri boda.