Turska povećala porez na gorivo za skoro 200 posto
Svijet

Turska povećala porez na gorivo za skoro 200 posto

Turska je u nedjelju povećala porez na gorivo za skoro 200 posto kako bi finansirala povećanje budžeta od 1,12 biliona lira (42,2 milijarde dolara) nakon februarskih zemljotresa i predsjedničkih izbora u maju koji su povećali javnu potrošnju, navodi “Bloomberg”.

Samo pola građana RS želi ulazak u Evropsku uniju
BiH

Samo pola građana RS želi ulazak u Evropsku uniju

Prema istraživanju Direkcije za evropske integracije (DEI) koje je provedeno u maju i junu ove godine, 73,3 posto ispitanika je podržalo ulazak BiH u Evropsku uniju, što je za 4,1 posto manje u odnosu na istraživanje iz prethodne godine.

Luka Garza: Igranje za BiH je ostvarenje sna
Košarka

Luka Garza: Igranje za BiH je ostvarenje sna

Bosanskohercegovačko-američki košarkaš Luka Garza će se u drugoj polovini jula prvi put pridružiti pripremama reprezentacije BiH, koja će tokom ljeta učestvovati na predkvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre u Parizu naredne godine.