Humanitarni ured Ujedinjenih nacija saopćio je u petak da mu izraelske vlasti sistematski uskraćuju pristup sjeveru Gaze za isporuku pomoći i da je to značajno omelo humanitarnu operaciju u tom području.
Samostalni sindikat uposlenika RTV Federacije BiH pozdravlja napore vlasti i svih stranaka da se trenutno ali i sistemski riješi kriza u vezi s naplatom RTV takse i stanjem u javnim RTV emiterima sa sjedištem u Sarajevu, saopćeno je.
U posljednjim izraelskim napadima na Gazu ubijena je najmanje 151 osoba, uključujući 11 u jednoj kući, saopćili su palestinski zdravstveni zvaničnici u petak, dok je humanitarni ured UN-a optužio Izrael da blokira njegove napore da pošalje pomoć na sjever.
Visoki saveznik predsjednika Vladimira Putina upozorio je u petak da će Moskva svaki potez Britanije da rasporedi vojni kontingent u Ukrajini smatrati objavom rata Rusiji.
Poslanik Naše stranke Dragan Mioković predložen je za novog predsjedavajućeg Predstavničkog doma Federalnog parlamenta.
Nakon sjednice o stanju u BHRT-u, predsjednik NiP-a i ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković obratio se medijima.
Anders Behring Breivik, fanatik krajnje desnice koji je ubio 77 ljudi u dvostrukim napadima u Norveškoj 2011. godine, još je "veoma opasan" i treba ga držati u izolaciji u zatvoru, rečeno je u petak na sudu.
Pod nadzorom postupajućih tužilaca Tužilaštva BiH i OJT Bijeljina, policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu SIPA, zajedno sa policijom MUP-a RS PU Bijeljina, kao i pripadnicima Granične policije BiH, na području Bijeljine i okoline provode aktivnosti lišenja slobode osumnjičenih i pretresa objekata.
Premijer Federacije BiH Nermin Nikšić putuje danas u Mannheim gdje će se pridružiti brojnim navijačima reprezentacije BiH, koja učestvuje na Evropskom prvenstvu u rukometu u Njemačkoj.
Federalna uprava policije je podnijela Izvještaj o izvršenom krivičnom djelu protiv Ibrahima Hadžibajrića, bivšeg načelnika općine Stari Grad Sarajevo zbog „Zloupotrebe položaja ili ovlaštenja“ iz člana 383. stav (3) u vezi sa stavom (1) Krivičnog zakona...
Predstavnici stranaka "Trojke" danas su na sastaknu s rukovodstvima BHRT-a i RTVFBiH u Sarajevu ponudili da bude uspostavljena drugačija raspodjela dijela RTV takse koji RTRS ne uplaćuje, a da RTVFBiH na drugi način bude namirena eventualna razlika.
Novoimenovani muftija banjalučki Ismail-ef. Smajlović danas je kazivao hutbu u Ferhat-pašinoj džamiji u Banjoj Luci, gdje je pozvao da se poruka slobode i mira širi među nama.