Klimatski aktivisti zalijepili su svoje ruke na sliku Andyja Warhola u Nacionalnoj umjetničkoj galeriji u australskom glavnom gradu Canberri, što je najnovija epizoda u nizu prosvjeda po muzejima i galerijama kojima upozoravaju vlade da ne čine dovoljno u borbi protiv klimatskih promjena.
Kineske vlasti, kao organizatori privrednog sajma u Šangaju, nisu objavile govor predsjednika Evropskog vijeća Charlesa Michela na ceremoniji otvaranja u kojem je kritizirao ruski "ilegalni rat" u Ukrajini i pozvao na smanjenje trgovinske ovisnosti o Kini, navele su diplomate, prenosi Reuters.
Nesvakidašnja situacija desila se danas na mostu Festina lente kada je muškarac romobilom udario novinarku Federalne TV.