BiH
Osvrt: Lažu svi, samo Forto govori istinu!?
Laže premijer Federacije BiH. Laže kompletna Vlada Federacije BiH. Laže Zavod za zdravstvo Federacije BiH i svi njegovi stručnjaci.
Laže premijer Federacije BiH. Laže kompletna Vlada Federacije BiH. Laže Zavod za zdravstvo Federacije BiH i svi njegovi stručnjaci.
U Srbiji je u posljednja 24 sata od posljedica koronavirusa preminulo šest osoba, a zabilježena su 172 novooboljela.
Općinski sud u Ljubuškom donio je pravosnažnu presudu protiv Jurice Pavlovića iz Ljubuškog, pripadnika Oružanih snaga BiH, zbog poruke koje je putem Facebooka uputio književnici Martini Mlinarević, aktuelnoj ambasadorici Bosne i Hercegovine u Češkoj Republici.
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine Staša Košarac izjavio je danas da BiH ne odustaje od stava da onemogući izgradnju odlagališta nuklearnog otpada na Trgovskoj gori.
Ministar pravde Bosne i Hercegovine Josip Grubeša (HDZ) kazao je danas da je njemu u interesu Bosna i Hercegovina i njeni građani, ali na sjednici Vijeća ministara nije glasao za Odluku o vizama pojašnjavajući to reciprocitetom odnosno činjenicom da bh. državljanima trebaju vize kada idu u Saudijsku Arabiju.
Njemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je u petak kako se nada da će čelnici Grupe sedam ostvariti "veoma dobre rezultate" u dodijeli vakcina protiv koronavirusa i da će pokazati svijetu "da ne misle samo na sebe".
Njemačka je skinula Bosnu i Hercegovinu sa liste rizičnih zemalja, te se naša zemlja ne smatra rizičnim područjem zahvaljujući niskoj stopi zaraze koronavirusom.
Generalni sekretar Nogometnog saveza BiH Adnan Džemidžić, član UEFA Žalbenog tijela, imenovan je i za jednog od predstavnika ovog tijela na Evropskom prvenstvu.
Vijeće ministara Bosne i Hercegovine nije uspjelo postići saglasnost za odluku koja se ticala ulaska stranaca u BiH, potvrdila je novinarima ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković (SDA).
Autoklub Maksimir u petak da je upozorio na manjkavosti u zaštiti od toplotnog udara u automobilima te uputio apel državi i cijelome društvu da djeluju kroz edukaciju građana, traženje drukčijih tehničkih rješenja u automobilima te dopunu propisa.
Iako ih na prvobitno predloženom dnevnom redu današnje sjednice Vijeća ministara Bosne i Hercegovine nije bilo, naknadno su na razmatranje ministrima ponuđene dvije odluke koje se tiču ulaska stranaca u BiH.
Bivši selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i nekadašnji igrač sarajevskog velikana Željezničara Mehmed Baždarević osvrnuo se na probleme koji su u jubilarnoj, 100. godišnijici od osnovanja kluba spriječili "plave" da naprave dobar...
Ruske vlasti kaznile su društvenu mrežu "Twitter" sa 55.000 dolara zbog nepoštpvanja ruskog zakona, odnosno jer nije lokalizovala svoje baze podataka o korisnicima iz Rusije, saopštila je danas agencija Roskomnadzor.
Upravni odbor FIBA Europe na današnjoj sjednici donio je odluku o domaćinu Evropskog prvenstva za košarkašice 2023. godine.