Međunarodni dječiji festival 'Vezeni most' od 10. do 14. oktobra u Tuzli
BiH

Međunarodni dječiji festival 'Vezeni most' od 10. do 14. oktobra u Tuzli

Tuzla će u narednih nekoliko dana biti u znaku višegodišnjeg Međunarodnog dječijeg festivala "Vezeni most“, koji organizator, Udruženje prijatelja knjige – Društvo "Mali princ“, realizuje od 10. do 14. oktobra u saradnji s Institutom za dječiju književnost i Izdavačkom kućom "Lijepa riječ“.

 

Jandroković: Hrvatska kontinuirano zagovara Kosovo
Regija

Jandroković: Hrvatska kontinuirano zagovara Kosovo

Hrvatska kontinuirano zagovara pristupanje Kosova u članstvo međunarodnih i regionalnih organizacija i poziva one države koje ga još nisu međunarodno priznale da to učine, poručio je u utorak predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković kosovskoj predsjednici Vjosi Osmani-Sadriu.

Od 1. januara minimalna plaća u FBiH 1000 KM
Ekonomija

Od 1. januara minimalna plaća u FBiH 1000 KM

Federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta Vojin Mijatović sudjeluje na međunarodnoj konferenciji „CORE Days 2023: Growing Smart and Green - Local, Regional, European”, koja je u utorak otvorena u Kotoru, a na kojoj je najavio da će Federacija BiH od 1. januara 2024. godine imati najveću minimalnu plaću u regiji.

NATO podstiče čelnike u BiH da izbjegavaju retoriku koja izaziva podjele
BiH

NATO podstiče čelnike u BiH da izbjegavaju retoriku koja izaziva podjele

Zapovjednik zajedničkog zapovjedništva snaga NATO-a, admiral Stuart Munsch kazao je da NATO čvrsto podržava suverenitet i teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine (BiH) i da podstiče čelnike u našoj zemlji da izbjegavaju retoriku koja izaziva podjele, odnosno da se usredotoče na reforme za dobrobit svih u BiH.