BiH
Američka ambasada reagovala na skrnavljenje spomenika na Kazanima
Sjedinjene Američke Države osuđuju nedavni vandalski napad na spomenik žrtvama Kazana koje su u Sarajevu ubile snage Mušana Topalovića, regovali su iz Ambasade SAD-a u Sarajevu.
Sjedinjene Američke Države osuđuju nedavni vandalski napad na spomenik žrtvama Kazana koje su u Sarajevu ubile snage Mušana Topalovića, regovali su iz Ambasade SAD-a u Sarajevu.
Fudbaleri Širokog Brijega u 9. kolu Premijer lige BiH odigrati će derbi na Grbavici protiv Željezničara, a susret je na rasporedu u ponedjeljak s početkom u 18 sati.
Profesorica Radenka Marić danas je zvanično inaugurisana kao 17. predsjednica prestižnog američkog univerziteta u Connecticutu.
Vikend u Mostaru počeo je u duhu devete umjetnosti. Ljubitelji stripa i ove su godine stigli u velikom broju na manifestaciju "Mostarski strip vikend" kako bi zajedno s autorima uživali u izložbi radova gostujućih autora, ali isto tako u crtanju, druženju s maskotom festivala, nagrađivanju najsretnijih posjetitelja, berzi stripova i LP ploča.
Nakon najava da bi komandovanje EUFOR-om u Bosni i Hercegovini od 2024. godine mogla preuzeti Mađarska i protivljenja koje su iskazali brojni državni zvaničnici, mediji i eksperti, ne samo u Bosni i Hercegovini, nego i u dijelovima Evrope i svijeta, Agencija MINA je zatražila komentar od zvaničnika Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.
Hrvatski premijer Andrej Plenković poručio je u petak u Valletti kako je problem nezakonitih migracija potrebno rješavati na izvoru, među ostalim jačanjem prisustva Europske unije u zemljama sjeverne Afrike i istočnog Mediterana.
Članovi Predsjedništva BiH razgovarali su sa ministrom vanjskih poslova Kraljevine Danske Larsom Lokeom Rasmusenom (Lars Løkke Rasmussen) o aktuelnoj situaciji u Bosni i Hercegovini i saradnji dvije zemlje.
Pacijent u Općoj bolnici u Sarajevu, nakon pet godina u kolicima je napravio prve korake uz pomoć ReWalk eksoskeletalnog sistema i asistenciju fizioterapeuta, saopćeno je iz ove zdravstvene ustanove.
Gotovo da nema osobe na svijetu koja u ormaru nema barem jedan dres svog omiljenog kluba ili igrača.