Predsjednik HDZ-a BiH rekao je kako početkom idućeg dana kreću intenzivni razgovori s drugim strankama iako su se već odvili oni neformalni, „izvan svjetla javnosti”.
U okviru projekta USAID Turizam USAID je ostvario saradnju sa relevatnim institucijama i organizacijama u oblasti turizma u Bosni i Hercegovini. Oni su danas na Forumu “Pozicioniranje BiH na međunarodnom tržištu” prezentovali ostvarene rezultate, kao i planove za iduću godinu.
U nekoliko gradova u unutrašnjosti Australije, hiljade stanovnika, u najnaseljenijoj državi Nju Sout Voles (New South Wales), evakuirali su svoje domove tokom noći sa više od 100 upozorenja na poplave u petak, nakon što su se nabujale rijeke izlile i približile rekordnim nivoima poplava.
„Gledajte šta drugi rade i uradite suprotno. Ako svi budu kopirali jedni druge, nećemo stići nigdje.
Nizom prigodnih memorijalnih programa danas je u Mostaru obilježena 30-ta godišnjica formiranja samostalnog bataljona Nevesinje.
Veleposlanici zemalja Kvinte u Crnoj Gori sa zabrinutošću prate politička zbivanja, naveli su u zajedničkoj izjavi.
Planirani plinovod od Bijeljine na sjeveroistoku do Banjaluke i Novoga Grada na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine (BiH) zaustavljen je na rijeci Drini.
Novak Đoković plasirao se večeras u četvrtfinale Mastersa u Parizu, pošto je pobijedio 19. igrača svijeta Rusa Karena Hačanova poslije dva seta, 6:4, 6:1.
Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović se obratio prisutnima i položio cvijeće na spomenik poginulim Vukovarcima na Kupreškom polju.
Nemojmo gubiti nadu zbog trenutnih poteškoća i nepravde i napuštati svoja mjesta, nemojmo ostavljati naša sela i gradove, naše džamije i šehitluke - poručio je danas u Kotor-Varoši reisul-ulema Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini Husein-ef. Kavazović.